Michał Kornasiewicz

Awesome Image

adw. Michał
Kornasiewicz

Michał Kornasiewicz jest Prezesem Zarządu Kancelarii Prawa Finansowego i Gospodarczego sp. z o.o. w Krakowie. Przed dołączeniem do KPFiG zarządzał jedną z największych kancelarii prawnych Polski połuniowo-wschodniej. Był odpowiedzialny również za obsługę klientów kluczowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa energetycznego i gospodarczego oraz prelegent na kilkudziesięciu konferencjach krajowych oraz międzynarodowych.
Od 2007 r. pomaga przedsiębiorcom w zakresie zabezpieczenia i zarządzania prowadzoną działalnością, formułowania i negocjacji kontraktów, rozwiązywania sporów oraz optymalizacji prowadzonej działalności gospodarczej. Michał posiada uprawnienia adwokata, ukończył Podyplomowe Studium Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Doradzał przedsiębiorcom wchodzącym w skład największych grup kapitałowych w Polsce oraz pracował przy wielu projektach inwestycyjnych, budowlanych, finansowych, reorganizacyjnych, i optymalizacyjnych. Reprezentował klientów m.in [1]. przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Sądem Najwyższym.
Awesome Image

Zobacz nad czym pracujemy

 • 1. Polski Ład - najważniejsze zmiany przepisów i skutki dla przedsiębiorców.
  Przygotowywany projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza istotne modyfikacje w krajowym systemie podatkowym. Prawnicy KPFiG stale pracują i doradzają przedsiębiorcom w optymalnym przygotowaniu się do zmian i wprowadzeniu rozwiązań zgodnych z planowanymi zmianami.
 • 2. Finansowanie - jakie mam możliwości pozyskania finansowania na rozwój firmy?
  Stale prowadzimy analizy możliwości pozyskiwania środków finansowych na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczych. Pojawiające się projekty dofinansowań analizujemy pod kątem Państwa potrzeb dobierając optymalne rozwiązania oraz nadzorując prawidłowe wykonanie umów zawartych z instytucjami finansującymi.
 • 3. Rozliczenia pozyskanych dofinansowań w ramach Tarczy Antykryzysowej.
  Kancelaria Prawa Finansowego i Gospodarczego sp. z o.o. w Krakowie pomaga przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z żądaniem zwrotu otrzymanych dofinansowań do wynagrodzeń pracowników w ramach w ramach wsparcia z Tarczy Antykryzysowej. Indywidualnie konsultujemy każdy przypadek i szukamy optymalnych rozwiązań. Skontaktuj się z nami, a dowiesz się, czy wezwanie jest uzasadnione. Przygotujemy odpowiedź, przedstawiając Twoje stanowisko i będziemy Cię reprezentować przed właściwym organem.

Jeżeli interesuje Cię rozwój Twojej firmy skontaktuj się z KPFiG


  Zaufali nam

  Mieliśmy przyjemność współpracować z firmami: